قالیشویی سراج
منو موبایل

قالیشویی سراج

مقالات - قالیشویی سراج

نکاتی مهم در شستشو قالی

فهرست موضوعات

شستن فرش به روش قالیشویی

شستن قالی یکی از مهم‌ترین روش‌های نگهداری و تمیزکردن آن است. با توجه به اینکه قالی‌ها ممکن است شامل گرد و خاک، لکه‌های چای و قهوه و سایر لکه‌های سخت پاک‌نشدن باشند، شستن قالی به یک فرآیند حساس و دقیق تبدیل می‌شود. در این مقاله، به بررسی روش‌های شستن قالی و نکاتی که باید در نظر گرفته شود، پرداخته خواهد شد.

روش های شستن قالی

1- استفاده از ماشین لباسشویی (قالیچه های کوچک): استفاده از ماشین لباسشویی برای شستن قالی به دلیل آسانی و سرعت آن توصیه می‌شود. قبل از شستن، قالی را به خوبی برسیده و لکه‌های سطحی را با یک پارچه خیس پاک کنید. سپس، قالی را در ماشین لباسشویی با آب سرد و ملایم شوینده شستشو دهید.

قابل ذکر است که در این روش، قالی باید تنها با ملایم کننده شسته شود و از استفاده از مواد شوینده دیگر خودداری کنید.

2- شستن دستی: شستن دستی یک روش دقیق‌تر برای شستن قالی است. در این روش، ابتدا قالی را با آب و شوینده شسته و سپس با آب پاک شسته و آب را به آرامی از آن خارج کنید. برای شستن قالی به روش دستی، ابتدا یک لگن با آب را آماده کنید و به آن مقدار کافی شوینده اضافه کنید.

قالی را در این لگن قرار داده و با دست‌های خود آن را به آرامی به صورت دایره‌ای و با فشار کم شسته و لکه‌ها را با یک مسواک نرم پاک کنید. سپس، قالی را با آب پاک شسته و به آرامی از آب خارج کنید. قابل ذکر است که در این روش، باید از آب گرم خودداری کنید زیرا ممکن است باعث افزایش تنش در فیبرهای قالی شود.

3- خشک کردن: پس از شستشو، قالی را به آرامی با دستمال خشک کنید و سپس آن را روی سطح صاف و تمیزی به صورت روی یک روتختی گذاشته و باعث شود تا به طور طبیعی خشک شود. برای سرعت بخشیدن به فرایند خشک شدن، می‌توانید از یک فن کوچک و یا یک دستگاه خشک کن استفاده کنید. اما در هر حالت، باید از آفتاب نورانی قوی و یا حرارت مستقیم خورشید خودداری کنید، زیرا این موارد ممکن است باعث تغییر رنگ و خراشیدگی قالی شوند.

نکاتی که باید در نظر گرفته شود:

1- قالی را به خوبی برسیده کنید: قبل از شستن قالی، آن را به خوبی برسیده کرده و لکه‌های سطحی را با یک پارچه خیس پاک کنید.

2-  استفاده از مواد شوینده ملایم: در هر دو روش شستن قالی، باید از مواد شوینده ملایم استفاده شود.

فهرست موضوعات

زرد شدن فرش بعد از شستن

باتوجه به قیمت فرش ، امروزه نگهداری فرش ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.فرش ها انواع گوناگونی داشته که هریک از مواد متفاوتی تشکیل و طبیعتا نیاز به شیوه های نگهداری متفاوتی دارند. یکی از موارد آسیب زا به فرش ها زرد شدن فرش به خصوص ریشه های فرش پس از شستشو های سنتی و غیر استاندارد می باشد.

علت زردی فرش شسته شده

همانطور که بسیاری از ما تجربه شستشوی فرش در پشت بام ها و حیاط خانه ها را داشتیم ، از بزرگترین مشکلات زرد شدن فرش ها پس از شستشو و بوی زننده می باشد. علت اصلی این موضوع به دلیل استفاده از مواد شستشو دهنده ی غیر استاندارد ، عدم توانایی آبکشی و خشک کردن مناسب فرش ها می باشد.

ماندن آب در فرش

یکی از الیاف های مورد استفاده در بافت فرش کنف می باشد که الیافی طبیعی ، زرد رنگ و حساس به رطوبت می باشد. هنگامی که شستشوی فرش ها به صورت سنتی انجام گیرد ف بدلیل نبود دستگاه های آبگیر و گرمخانه ( در فصول سرد سال) امکان آبگیری صحیح فرش ها وجود نداشته و همین امر موجب طولانی شدن پروسه ی خشک شدن فرش ها می گردد.

طولانی شدن پروسه ی خشک شدن فرش ها باعث پس دادن رنگ الیاف کنف در فرش می شود که به دلیل وجود شیب در فرش هنگام خشک شدن ، یکی از ریشه ها از رنگ سفید به رنگ زرد تغییر رنگ می دهد.

لازم به ذکر است درصورتی که فرآیند خشک شدن فرش ها بیش از چند روز به طول بی انجامد یا فرش ها به صورت نیمه خشک مورد استفاده قرار بگیرند ، احتمال پوسیدگی بسیار بالا می رود .

از بین بردن زرداب فرش

درصورتی که تنها نقاط کمی از فرش دچار زد آب گردیده با اندکی محلول جوش شیرین و سرکه میتوان آن را کم رنگ نمود.

نکته: درصورتی که این محلول به میزان زیاد استفاده شود و می تواند موجب ایجاد پوسیدگی های شدید در نقاط مورد استفاده گردد.

روش های زیادی در سرتا سر اینترنت برای رفع زردی و لکه های فرش بیان شده که تنها از جنبه لکه بری مورد بررسی قرار گرفته ، اما نکته بسیار مهم اینجاست که استفاده از مواد شوینده بدون آبکشی مناسب مهمترین علت پوسیدگی فرش ها می باشد و این موضوع آنقدر سریع رخ می دهد که حتی ممکن است تنها چند ماه از خرید فرش هایتان گذشته باشد اما بدلیل استفاده از لکه بر های فرش برای برخی نقاط فرش ، فرش شما در اولین شستشو دچار پارگی گردد .

پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات کارخانه قالیشویی سراج می باشد. قالیشویی سراج با برخورداری از کارخانه اختصاصی ، دستگاه های تمام اتوماتیک ، مواد شوینده اختصاصی به همراه تجربه ی 3 دهه خدمات رسانی توانسته با ترکیب تکنولوژی و تجربه ، خدمات کم نظیری را در عرصه شستشو و ترمیم فرش و خشکشویی مبل مبل  به شما عزیزان ارائه نماید.

استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد

دلیل دیگر زرد آب و بوی بد فرش ها پس از شستشو این است که بسیاری از افراد با استفاده از انواع مواد شوینده و بدون اطلاع از کیفیت و نتیجه ، اقدام به شستشوی فرش ها می نمایند ، این امر به دلیل حساسیت الیاف و رنگ فرش به میزان اسیدی بودن برخی مواد شوینده ، می تواند منجر به پوسیدگی ، تغییر رنگ یا به اصطلاح سوختن رنگ فرش گردد.

زرد اب یا زرد شدن فرش ها پس از شستشو حتی می تواند پس از شستشو توسط قالیشویی های غیر استاندارد نیز رخ دهد ، بسیاری از قالیشویی ها جهت کاهش هزینه های شستشو از مواد شوینده بی کیفیت و تجهیزات فرسوده و نا کارامد استفاده می کنند که باعث می شود احتمال پارگی ، کثیفی و ایجاد زرد اب در فرش ها افزایش یابد .

لازم به ذکر است برخی از برند های تولید کننده فرش های ماشینی ، بدلیل استفاده از الیاف بی کیفیت در تار و پود فرش ها ، موجب ایجاد تغییر رنگ فرش ها پس از شستشو و حتی ایجاد زرد آب در روی فرش می گردد ، اما شما می توانید با خیال راحت تمامی فرش هایتان را جهت شستشو و سایر خدمات همچون لکه برداری ، تعویض ریشه و تعویض شیرازه به قالیشویی سراج بسپارید. قالیشویی سراج بدلیل استفاده از شوینده های استاندارد ، تجهیزات آبکشی و خشک کن بسیار قدرتمند و همچنین تجربه ی بیش از 3 دهه خدمات رسانی ، تمامی فرش ها را پیش از شستشو دسته بندی و براساس این دسته بندی ، مواد شوینده مورد نظر را لنتخاب می کند.

آسیب های این چنینی معمولا قابل ترمیم نبوده و احتمالا باید به فکر فرش های  جدید باشید.پس حتما پیش از شروع به استفاده از شامپو فرش و سایر مواد جهت خشکشویی فرش در منزل خویش ، به این موضوع فکر کنید.

در نهایت بهترین راه برای جلو گیری از آسیب به فرش ها، زرد شدن فرش و ریشه فرش و صرفه جویی در آب ، استفاده از خدمات قالیشویی سراج می باشد.

شما می توانید جهت رزرو و اطلاع از نرخ ها با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

دفتر مرکزی : 77492073

جنوب : 33234370

شمال : 22880368

قالیشویی در تهران

ویژگی های یک قالیشویی خوب

امروزه با تبدیل فرش به یک کالای گران قیمت ، اهمیت شستشو و نگهداری از فرش ها به یکی از دغدغه های خانواده ها تبدیل شده ، پس برای آشنایی با ویژگی های یک قالیشویی خوب تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

قالیشویی در زعفرانیه

اولین ویژگی یک قالیشویی خوب ، داشتن جواز کسب، عضویت در اتحادیه و دفتر ثابت می باشد.

در حال حاضر بسیاری از قالیشویی هایی که تبلیغات آنها را در سطح اینترنت، تراکت های فیزیکی و … میبینیم بدون هیچگونه دفتر ثابت و مجوزهای قانونی درحال فعالیت می باشند که در صورت بردن فرش های شما جهت انجام خدمات شستشو، هیچگونه تضمینی بابت بازگرداندن فرش ها یا انجام خدمات باکیفیت نخواهد بود و درصورت بروز مشکل نیز شما نمیتوانید به به آنها مراجعه نمایید و در نهایت مجبور به مراجعه به مراجع قضایی و طی مراحل زمان بر و هزینه بردار خواهید شد.

قالیشویی در نارمک

تجربه نشان داده که اینگونه قالیشویی ها هیچگونه پاسخ دهی در خصوص اعتراضات شما بدلیل آسیب های وارده به فرش در شستشو های غیر استاندارد و یا لک و کثیفی های بجا مانده از بر روی فرش شما نخواهند داشت و چون عضویت اتحادیه را نیز ندارند شما قادر نخواهید بود شکایت خود را به اتحادیه ارجاع نمایید.

قالیشویی سراج با سابقه ی ۳۰ ساله ، جواز کسب معتبر و عضویت در اتحادیه رسمی قالیشویان ، این تضمین را به شما می دهد که با خیال راحت فرش های خود را به ما بسپارید .

ویژگی دوم یک قالیشویی خوب داشتن کارشناسان با تجربه در این حوزه می باشد.

باتوجه به ثابت بودن فرش ها، آسیب هایی همچون پوسیدگی تا زمانی که فرش ها در دستگاه های شستشو قرار نگیرد پنهان مانده و پس از شستشو باعث ایجاد ترک و پارگی در فرش ها میگردد.

قالیشویی در تهرانپارس

کارشناسان با تجربه ی قالیشویی سراج همواره پیش از تحویل گرفتن فرش ها ، تمامی آنها را بررسی و درصورت داشتن عیب ذاتی آنها را به مشتریان خود گزارش میدهد تا مشتریان بتوانند تصمیم درست را درمورد شستشو یا عدم شستشوی فرش اتخاذ نمایند .لازم به ذکر است خدمات کارشناسی برای مشتریان هیچ گونه هزینه ای نداشته و بصورت رایگان انجام میشود.

 

ویژگی سوم یک قالیشویی خوب داشتن سرویس های متعدد در منطقه ی شما می باشد

این امر باعث صرفه جویی در وقت و هزینه سرویس ایاب و ذهاب می شود. همچنین انعطاف پذیری قالیشویی در زمان تحویل گرفتن و تحویل دادن فرش را افزایش می دهد و باعث راحت تر شدن این فرآیند برای شما خواهد شد.

قالیشویی در پاسدارن

لازم به ذکر است قالیشویی سراج از بزرگترین قالیشویی های سطح تهران بوده و تعداد سرویس های ما زبان زد خاص و عام می باشد، به همین دلیل است که بسیاری از مشتریان ، مارا به سرعت عمل و خوش قولی می شناسند.

ویژگی چهارم یک قالیشویی خوب داشتن کارخانه ی اختصاصی بوده

این ویژگی باعث می گردد آن مجموعه کنترل و مدیریت ویژه ای را در خصوص انواع فرش های ماشینی و بخصوص فرش های دستبافت و اعلا داشته باشد.

همچنین داشتن گرمخانه گازی در فصول سرد سال باعث عدم تاخیر در فرآیند سرویس دهی می گردد و حتی در روز های برفی و بارانی نیز فرش های شما کاملا خشک به شما تحویل داده می شود.

متاسفانه به دلیل هزینه های بسیار بالای احداث کارخانه قالیشویی بدلیل نیاز به فضای بسیار زیاد ، ابزار آلات و دستگاه های گران قیمت و داشتن تخصص در نحوه شستشو و مواد شوینده تنها تعداد اندکی از قالیشویی ها از چنین ویژگی برخوردارند.

کارخانه اختصاصی قالیشویی سراج واقع در چرم شهر، شهرک صنعتی سالاریه بوده که با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک، گرم خانه گازی، مواد شوینده تخصصی و مدیریت شبانه روزی توانسته است رضایت مندی تمامی مشتریان خود را بدست آورد

در نهایت برخورداری از تمامی ویژگی های بالا به همراه تجربه و اعتبار بالای برند موجب میگردد تا قالیشویی سراج انتخابی مناسب برای تمامی خانواده ها بدل گردد.

 

جهت پاک کردن لک ها ایجاد شده از روی مبلمان میتوان از روش های مختلفی استفاده کرد. ابزارهایی همچون: خودکار، روان نویس، ماژیک و … از جمله وسیله هایی هستند که امکان پس دادن رنگ در آن ها وجود دارد. پاک کردن این گونه لکه ها از روی مبلمان، بستگی به نوع و جنس پارچه و روی مبلمان دارد. در ادامه مطلب میتوانید با روش های پاک کردن لکه جوهر از مبل آشنا شوید.

تست مواد شوینده بر روی مبل

با توجه به اینکه مبلمان میتواند دارای رویه های مختلفی باشد. در ابتدا نیاز است مواد شوینده ایی که انتخاب شده است روی قسمت کوچکی از مبل تست شود. این کار به این دلیل انجام میشود که بعضی از مواد شوینده باعث از بین رفتن رنگ پارچه و رویه مبل می شوند. لذا حتما جهت عدم آسیب رسیدن به مبل این تست و بررسی را انجام دهید.

بهترین راهکارهای پاک کردن لکه جوهر از مبل

در ادامه مطلب سعی شده است که راهکارهای راحت و آسان را برا پاک کردن لکه جوهر از مبل به شما معرفی شود:

استفاده از الکل

استفاده از سرکه برای پاک کردن لکه جوهر از مبل

استفاده از آب و صابون

استفاده از نمک

استفاده از خمیر دندان و آبلیمو

روش های لکه گیری انواع مبل

استفاده از اسپری مو

آشنایی با انواع دستگاه قالیشویی مدرن و مزایای آن‌ها

معمولا در مجموعه هایی که خدمات قالیشویی را ارائه می دهند، دستگاه های مختلفی دیده می شود. کیفیت تجهیزات و مهارت پرسنل این گونه مجموعه ها ارتباط مستقیمی با کیفیت ارائه خدمات دارد. دستگاه هایی که در کارخانه های قالیشویی استفاده می شوند عبارتند از: دستگاه فرچه، دستگاه آبگیر لوله ای، دستگاه تمام اتوماتیک، ماشین فرش شویی و …

اهمیت آشنایی با انواع تجهیزات مورد نیاز شستشوی قالی برای مشتریان

زمانی که مشتریان قالیشویی نسبت به تجهیزات استفاده شده در کارخانه ها قالیشویی دانش لازم داشته باشند، میتوانندربه آسانی در بین کارخانه های قالیشویی مناسب را با توجه به فرش های خود انتخاب کنند. استفاده از تجهیزات مدرن، تضمین کننده سلامت و کیفیت فرش شما میباشد.

دستگاه های قالیشویی به سه دسته کلی از جمله: دستگاه های اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی تقسیم بندی می شوند. لازم به ذکر است که استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک تضمین کننده کیفیت و سلامت الیاف فرش و قالی شما می باشد. مشتریان یک قالیشویی این انتظار را دارند که فرش های خود را در سلامت و تمیزی کامل تحویل بگیرند. ما در قالیشویی سراج این کیفیت و سلامتی را تضمین میکنیم.

آشنایی با انواع دستگاه قالیشویی صنعتی و خانگی

دستگاه آبگیر قالیشویی

دستگاه قالیشویی اتوماتیک و خشک کن لوله ای

دستگاه خشک کن قالیشویی دیگی

دستگاه گردگیر قالیشویی

ماشین فرش شویی خانگی

قطار شستشو از مهم‌ترین وسایل قالی شویی

ماشین قالیشویی خانگی

شنایی با انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک

ماشین قالیشویی نیمه اتومات

مزیت استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک

کاهش میزان آب مصرفی

عدم آسیب به بافت فرش

خشک شدن سریع قالی‌ها

صرفه جویی در مصرف انرژی

کنترل میزان مصرف مواد شوینده

انجام فرآیند شستشو با قدرت بالاتر

تمیز شدن فرش و قالی با کیفیت بیشتر

افزایش سرعت شست و شوی فرش و قالی

امکان تنظیم دما و همچنین تنظیم فشار دستگاه

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین مواردی است که در هر منزلی به آن اهمیت بسیاری داده می شود. یکی از دلایل مهم در حفظ پاکیزگی فرش و قالی، محافظ از دوام و ساختار فرش می باشد. برای شستشو قالی میتوان از روش های مختلفی استفاده نمود که هر کدام مزایا و معایب خود را نیز دارد. همچنین انتخاب شوینده مناسب برای شستشو از دیگر موارد مهم در شستشوی قالی و فرش است. در آخر نیز روش های خشک کردن قالی و فرش نیز با توجه به نوع فرش باید انتخاب شود.

شستشوی فرش و قالی با استفاده از روش های سنتی

این روش همان روش خانگی می باشد که با فشار زیاد آب فرش و قالی را شستشو داده می شود.

شستشوی فرش و قالی به روش خشک شویی

در این روش با توجه به نوع قالی مواد شوینده مناسب را انتخاب کرده و شستشو بدون استفاده از آب انجام شده و عملیات شستشو با جاروبرقی مخصوص این عملیات تکمیل می شود.

شستشوی فرش و قالی با استفاده از بخار

استفاده از بخارشویی یکی دیگر از روش های شستشو قالی و فرش میباشد. در این روش فرش به طور کامل خیس نمی شود و با استفاده از فشار بخار و محلول های شستشو فرش مورد نظافت قرار می گیرد.

به طور خلاصه میتوان گفت که روش های مختلفی برای شستشو فرش و قالی میباشد. پیشنهاد میکنیم اجرا خدمات قالیشویی را به افراد متخصص و مجرب در این حوزه بسپارید زیرا پرداخت هزینه برا شستشوی قالی تضمینی برا حفط کیفیت و دوام قالی و فرش شما می باشد.