قالیشویی سراج
منو موبایل

قالیشویی سراج

شستشوی مبل در خانه

مبل یکی از وسایل زیبا و گران قیمت خانه ها ،کافه ها ،ادارات و سایر مکان هاییست که افراد در ان می نشینند.مبل ها باتوجه به کاربردشان به انواع گوناگونی تقسیم شده ،از جمله مبل هاب راحتی ،مبل های کلاسیک ،مبلمان اداری و ..

یکی از عوامل بسیار مهم در زیبایی خانه و مبلمان تمیزی مبل ها می باشد ، احتمالا بایتان اتفاق افتاده که به خاطر یک اتفاق کوچک لکه ای تیره و مشخص بر روی مبل شما پدیدار شده و هر بار که به مبلتان نگاه میکنید اولبن چیزی که نظر شما را جلب می کند لکه مبل است

اما ایا می شود این لکه ها را در خانه و بدون هزینه زیاد از بین برد؟

پیش از اینکه به این سوال جواب بدهیم و راه های لکه برداری مبل را به شما بگوییم باید این موضوع را در نظر داشت که این روش ها تنها برای لکه های جزئی و سطحی پیشنهاد می شود و اگر مبل شما به دلیل استفاده در مدت زمان طولانی به کلی کثیف و چرک شده به هیچ عنوان از این روش ها ی سایر روش ها برای تمیز کردن مبل استفاده نکنید زیرا با انجام چنین کاری تمام چرک و کثیفی مبل را به داخل ابر های مبل انتقل می دهید و به اصطلاح مبل را چرک مرد میکنید در این صورت شما دیگر نمی توانید مبل خود را تمیز نمایید. در صورتی که کل مبل شما کدر و کثیف شده است بهتر است با قالیشویی سراج تماس گرفته و برای خدمات خشکشویی مبل در منزل وقت رزرو نمایید.

در ادامه بخوانید: روش تشخیص فرش دستباف خوب + خصوصیات و ویژگی ها

خشکشویی مبل در قایشویی سراج با استفاده از دستگاه مخصوص مبل شویی انجام می شود ، این دستگاه پس از شستشوی سطح مبل یا استفاده از کف تولید شده توسط دستگاه از مکش بسیار قوی برای بیرون کشیبدن مواد و کثیفی ها از مبل استفاده می کند و مبل شما را مثل روز اول به شما تحویل می دهد.

چطور باید مبل را تمیز کرد؟

پیش اینکه بخواهید به تمیز کردن مبل بپردازید بهتر است با ستفاده از جاروبرقی و برس ، گرد غبار و مواد جامد را از روی مبل خود پاک کنید ،پاک کردن چنین موادی بعد از خیس شدن مبل بسیار سخت و حتی غیر ممکن می باشد

تمیز کردن میلمان بی کربنات 

استفاده از مایع کربنات می تواند با استفاده از حباب هایی که به عمق لکه نفوذ می کنند لکه را تمیز و ضد عفونی کند ، حتما به یاد داشته باشید از مقدار کمی مایع کرنات دار استفاده نمایید. در این روش اب بسیار کمی استفاده می شود و می تواند به سرعت لکه مورد نظر را از بین ببرد

تمیز کردن مبل با فوم

با استفاده از فوم تمیز کننده ، مقداری از فوم را روی لکه ماساژ داده و سپس نرا از روی مبل جمع می کنید بدین ترتیب لکه به همراه مواد فومی از روی مبل پاک می شود. اینکه چه میزان از فوم باید مورد استفاده قرار گیرد کاملا به خودتان بستگی دارد.

چه چیزی مبل را پاک می کند؟

اگر در منزل دستگاه بخار شو دارید می توانید با استفاده از فشار بخار لکه مورد نظر را شل کرده و با استفاده از یک پارچه سفید تمیز انررا از روی مبل خود پاک کنید. این روش برای مبل هایی که جنس انها پلاستیک یا چرم مصنوعی می باشد مناسب نیست. همچنین نباید برای دفعات زیاد و مدت زمان طولانی از این روش برای پاک کردن مبل استفاده کرد زیرا به پارچه و ابر داخل مبل اسیب می رساند.

در ادامه بخوانید: فرش چند رج خوبه

برای تمیزی مبل با سرکه چه باید کرد؟

استفاده از سرکه سفید می تواند به خوبی لکه های ناشی از مواد روغنی را پاک کند برای این کار بهتر است نصف فنجان اب جوش را با مقداری سرکه مخلوط کرده و بر روی لکه بریزید سپس با استفاده از چند دستمال کاغذی محلو را به دستمال کاغذی جذب کنبد ، بهتر است از مالش لکه های روغنی خودداری نمایید زیرا امکان دارد به قسمت های دیگر مبل سرایط نماید.

تمیز کردن مبل جوش شیرین

جوش شیرین با خاصیت قلیایی می تواند بسیاری از لکه ها را در خود حل کرده و از بین ببرد هرچند بهتر است پیش از امتحان کردن چنین روشی ، مقداری از این محلول را در قسمت کوچکی از مبل که در دیدرس نیست امتحان کنید زیرا ممکن است الیاف مبل شما با چنین محلولی واکنش داده و دچار تغییر رنگ دائمی شود.

تاید و پودر انزیم دار جهت شستشو مبل

برخی از لکه ها بسیار سخت و سمج بوده و به راحتی نمی توان از شر انها خلاص شد ،این نوع از لکه ها را می توان با مقداری پودر چند انزیم و اسپری اب به خوبی تمیز کرد. ابتدا مقداری اب بر روی لکه اسپری کرده و ممقداری از پودر را روی لکه ریخته و به ارامی انرا بر روی لکه ماساژ دهید سپس چند دقیقه صبر کنید و سپس با یک پارچه تمیز انرا پاک کنید در صورت نیاز این عملیات را تکرار کنید تا از شر لکه های سرسخت مبلمان راحت شوید.

چطور مبل سلطنتی را تمیز کنیم؟

مبل های سلطنتی که نوع خاصی از مبل های استیل به حساب می ایند نوعی مبل گران قیمت بوده و معمولا از پارچه های باکیفیت برای این نوع از مبلمان استفاده می شود. در این نوع از مبلمان اگر رنگ مبل شما تیره می باشد می توانید از موارد بالا برای لکه برداری های جزئی استفاده نمایید اما اگر رنگ مبل شما روشن می باشد یهر است با متخصصین قالیشویی سراج تماس گرفته و برای خشکشویی مبلمان وقت مورد نظر خود را رزرو نمایید

همچنینی برای تمیزی و براقی چوب مبلمان سلطنتی میتوانید از واکس های مخصوص مبل استفاده کنید ، بهتر است از پارافین یا سایر مواد روغنی استفاده نشود زیرا ممن است به رنگ یا خود چوب اسیب وارد کند.

چطور در منزل مبل بشوییم؟

شستشوی مبل در منزل تنها به صورت خشکشویی امکان پذیر بوده زیرا استفاده از اب فراوان می تواند به سرعت چوب و کلاف های چوبی مبل را که باعث استحکام مبل شده اند بپوساند و مبل شما به راحتی دچار شکستگی و اسیب شود. خشکشویی مبل توسط متخصصین مجرب قالیشویی سراج در منزل شما به صورت تضمینی انجام شده و می توانید بر تمام مراحل شستشو و تمیزی مبل نظارت کامل داشته باشید.

مطالب مرتبط
چگونه گلیم ببافیم؟

چگونه گلیم ببافیم؟

چگونه گلیم ببافیم؟ پیش از شروع بافت گلیم باید ابزار و لوازم مورد نیاز جهت بافت گلیم را فراهم کنیم. […]

6 دقیقه مطالعه مشاهده
نکاتی مهم در شستشو قالی

5 نکته مهم در نحوه و طریقه شستن فرش

شستن فرش به روش قالیشویی شستن قالی یکی از مهم‌ترین روش‌های نگهداری و تمیزکردن آن است. با توجه به اینکه […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده