قالیشویی سراج
منو موبایل

قالیشویی سراج

زرد شدن فرش بعد از شستن

زرد شدن فرش بعد از شستن

باتوجه به قیمت فرش ، امروزه نگهداری فرش ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.فرش ها انواع گوناگونی داشته که هریک از مواد متفاوتی تشکیل و طبیعتا نیاز به شیوه های نگهداری متفاوتی دارند. یکی از موارد آسیب زا به فرش ها زرد شدن فرش به خصوص ریشه های فرش پس از شستشو های سنتی و غیر استاندارد می باشد.

علت زردی فرش شسته شده

همانطور که بسیاری از ما تجربه شستشوی فرش در پشت بام ها و حیاط خانه ها را داشتیم ، از بزرگترین مشکلات زرد شدن فرش ها پس از شستشو و بوی زننده می باشد. علت اصلی این موضوع به دلیل استفاده از مواد شستشو دهنده ی غیر استاندارد ، عدم توانایی آبکشی و خشک کردن مناسب فرش ها می باشد.

ماندن آب در فرش

یکی از الیاف های مورد استفاده در بافت فرش کنف می باشد که الیافی طبیعی ، زرد رنگ و حساس به رطوبت می باشد. هنگامی که شستشوی فرش ها به صورت سنتی انجام گیرد ف بدلیل نبود دستگاه های آبگیر و گرمخانه ( در فصول سرد سال) امکان آبگیری صحیح فرش ها وجود نداشته و همین امر موجب طولانی شدن پروسه ی خشک شدن فرش ها می گردد.

طولانی شدن پروسه ی خشک شدن فرش ها باعث پس دادن رنگ الیاف کنف در فرش می شود که به دلیل وجود شیب در فرش هنگام خشک شدن ، یکی از ریشه ها از رنگ سفید به رنگ زرد تغییر رنگ می دهد.

لازم به ذکر است درصورتی که فرآیند خشک شدن فرش ها بیش از چند روز به طول بی انجامد یا فرش ها به صورت نیمه خشک مورد استفاده قرار بگیرند ، احتمال پوسیدگی بسیار بالا می رود .

از بین بردن زرداب فرش

درصورتی که تنها نقاط کمی از فرش دچار زد آب گردیده با اندکی محلول جوش شیرین و سرکه میتوان آن را کم رنگ نمود.

نکته: درصورتی که این محلول به میزان زیاد استفاده شود و می تواند موجب ایجاد پوسیدگی های شدید در نقاط مورد استفاده گردد.

روش های زیادی در سرتا سر اینترنت برای رفع زردی و لکه های فرش بیان شده که تنها از جنبه لکه بری مورد بررسی قرار گرفته ، اما نکته بسیار مهم اینجاست که استفاده از مواد شوینده بدون آبکشی مناسب مهمترین علت پوسیدگی فرش ها می باشد و این موضوع آنقدر سریع رخ می دهد که حتی ممکن است تنها چند ماه از خرید فرش هایتان گذشته باشد اما بدلیل استفاده از لکه بر های فرش برای برخی نقاط فرش ، فرش شما در اولین شستشو دچار پارگی گردد .

پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات کارخانه قالیشویی سراج می باشد. قالیشویی سراج با برخورداری از کارخانه اختصاصی ، دستگاه های تمام اتوماتیک ، مواد شوینده اختصاصی به همراه تجربه ی 3 دهه خدمات رسانی توانسته با ترکیب تکنولوژی و تجربه ، خدمات کم نظیری را در عرصه شستشو و ترمیم فرش و خشکشویی مبل مبل  به شما عزیزان ارائه نماید.

استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد

دلیل دیگر زرد آب و بوی بد فرش ها پس از شستشو این است که بسیاری از افراد با استفاده از انواع مواد شوینده و بدون اطلاع از کیفیت و نتیجه ، اقدام به شستشوی فرش ها می نمایند ، این امر به دلیل حساسیت الیاف و رنگ فرش به میزان اسیدی بودن برخی مواد شوینده ، می تواند منجر به پوسیدگی ، تغییر رنگ یا به اصطلاح سوختن رنگ فرش گردد.

زرد اب یا زرد شدن فرش ها پس از شستشو حتی می تواند پس از شستشو توسط قالیشویی های غیر استاندارد نیز رخ دهد ، بسیاری از قالیشویی ها جهت کاهش هزینه های شستشو از مواد شوینده بی کیفیت و تجهیزات فرسوده و نا کارامد استفاده می کنند که باعث می شود احتمال پارگی ، کثیفی و ایجاد زرد اب در فرش ها افزایش یابد .

لازم به ذکر است برخی از برند های تولید کننده فرش های ماشینی ، بدلیل استفاده از الیاف بی کیفیت در تار و پود فرش ها ، موجب ایجاد تغییر رنگ فرش ها پس از شستشو و حتی ایجاد زرد آب در روی فرش می گردد ، اما شما می توانید با خیال راحت تمامی فرش هایتان را جهت شستشو و سایر خدمات همچون لکه برداری ، تعویض ریشه و تعویض شیرازه به قالیشویی سراج بسپارید. قالیشویی سراج بدلیل استفاده از شوینده های استاندارد ، تجهیزات آبکشی و خشک کن بسیار قدرتمند و همچنین تجربه ی بیش از 3 دهه خدمات رسانی ، تمامی فرش ها را پیش از شستشو دسته بندی و براساس این دسته بندی ، مواد شوینده مورد نظر را لنتخاب می کند.

آسیب های این چنینی معمولا قابل ترمیم نبوده و احتمالا باید به فکر فرش های  جدید باشید.پس حتما پیش از شروع به استفاده از شامپو فرش و سایر مواد جهت خشکشویی فرش در منزل خویش ، به این موضوع فکر کنید.

در نهایت بهترین راه برای جلو گیری از آسیب به فرش ها، زرد شدن فرش و ریشه فرش و صرفه جویی در آب ، استفاده از خدمات قالیشویی سراج می باشد.

شما می توانید جهت رزرو و اطلاع از نرخ ها با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

دفتر مرکزی : 77492073

جنوب : 33234370

شمال : 22880368

مطالب مرتبط

قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن در تهران | بهترین خدمات شستشوی فرش

آیا به دنبال یک قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن هستید؟ قالیشویی ما با بهره‌گیری از تجربه و تخصص، آماده ارائه بهترین […]

< 1 دقیقه مطالعه مشاهده
تمیز کردن لکه فرش

تمیز کردن لکه فرش

تمیز کردن لکه های فرش یا به عبارت تخصصی تر ، لکه برداری فرش بر خلاف تصور عموم امری تخصصی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

نحوه از بین بردن چین و چروک فرش

نحوه رفع چروک فرش نحوه رفع چروک فرش، با توجه به علت ایجاد چین و چروک می تواند بسیار متفاوت […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده