قالیشویی سراج
منو موبایل

قالیشویی سراج

۷ روش پاک کردن لکه جوهر از مبل

چگونه جوهر خودکار را از روی مبل پاک کنیم

امروزه مبل ها به عضوی جدا نشدنی از خانه های ما مبدل شده اند که باتوجه به قیمت های نجومی آن ، مراقبت از انها به امری ضروری بدل گردیده است. مبل ها به انواع وناگونی همچوم استیل و راحتی تقسیم می شوند که باتوجه به جنس پارچه نیاز به مواد شوینده متفاوتی جهت خشکشویی و لکه برداری نیازمندند.

یکی از اتفاقات ناگوار ، که معمولا در خانه هایی که فرزندان خردسال دارند می افتد، اغشته شدن مبل به جوهر ماژیک و خودکار می باشد که می تواند جلوه و زیبایی بل را به شدت خراب نماید. در صورتی که چنین اتفاقی براسی شما هم افتاده است پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله همراه باشید.

جهت سفارش شستشو قالی با مدرن ترین تجهیزات قالیشویی با ما تماس بگیرید:

دارای شعبه های شمال، جنوب، شرق و غرب

تلفن قالیشویی سراج: 09123707346 | 09123332406

پاک کردن لکه جوهر از مبل

نحوه تست مواد شوینده روی مبل

با توجه به اینکه مبلمان میتواند دارای رویه های مختلفی باشد. در ابتدا نیاز است مواد شوینده ایی که انتخاب شده است روی قسمت کوچکی از مبل تست شود. این کار به این دلیل انجام میشود که بعضی از مواد شوینده باعث از بین رفتن رنگ پارچه و رویه مبل می شوند. لذا حتما جهت عدم آسیب رسیدن به مبل این تست و بررسی را انجام دهید.

در ادامه بخوانید: آشنایی با انواع دستگاه قالیشویی مدرن و مزایای آن‌ها

بهترین راهکارهای پاک کردن لکه جوهر از مبل

در ادامه مطلب سعی شده است که راهکارهای راحت و آسان را برا پاک کردن لکه جوهر از مبل به شما معرفی شود:

  • استفاده از الکل
  • استفاده از سرکه برای پاک کردن لکه جوهر از مبل
  • استفاده از آب و صابون
  • استفاده از نمک
  • استفاده از خمیر دندان و آبلیمو
  • استفاده از اسپری مو

استفاده از سرکه برای پاک کردن لکه جوهر از مبل

ابتدا مقداری سرکه را بر روی قسمتی از مبل که در دیدرس نمی باشد مانند پشت مبل یا کوسن های مبل تست نمایید. در صورتی که رنگ پارچه تغییری نکرد می توانید با خیال راحت از سرکه جهت برداشتن لکه ی جوهر استفاده نمایید. لازم به ذذکر است لکه های جوهر مانند خودکار یا ماژیک اگر به صورت سطحی بوده باشد می توان از این روش استفاده کرد.

در غیر اینصورت نیاز به حال های قوی تری نسبت به سرکه می باشد همچنین در صورتی که مساحت زیادی از مبل دچار لکه ی جوهر گردیده بهتر است از متخصصین مبل شویی سراج جهت بازدید و خدمات تخصصی کمک بگیرید زیرا ممکن است با ماندن مواد در مبل مبل دچار پوسیدگی گردد

استفاده از الکل برای پاک کردن لکه جوهر از مبل

یکی دیگر از راه های پاک کردن لکه جوهر از روی مبل استفاده از الکل ترجیحا الکل پزشکی می باشد ،الکل با قابلیت حل کردن جوهر در مواردی ممکن است بتواند لکه های جوهر را از روی سطوح مختلف پاک نماید. این موضوع باتوجه به میزان جوهر و جنس مبل شما ممکن است متفاوت باشد .یکی از نکته مهم در خصوص استفاده از الکل جهت پاک کردن لکه جوهر از روی مبل این است که حتما از پارچه نخی سفید جهت اینکار استفاده نمایید زیرا ممکن است رنگ پارچه به اصطلاح شل شود و درحین پاک کردن مبل رنک دستمال به مبل سرایت نماید.

استفاده از آب و صابون برای پاک کردن لکه جوهر از مبل

یکی از روش های متداول در پاک کردن لکه جوهر از روی مبل استفاده از اب و صابون یا تاید می باشد که در این روش ابتدا باید مقداری اب گرم را با صابون یا تاید مخلوط کردن و سپس با استفاده از یک پارچه بر روی سطح جوهری شده مبل بکشید.

لازم به ذکر است استفاده از مواد شوینده امکان پوسیدگی مبل را بالا برده و در صورت نبود دستگاه ساکشن (جارو برقی صنعتی ) بهتر است خودتان جهت پاک کردن لکه جوهر اقدام ننمایید.علت محبوبیت این روش نسبت به سایر روش ها در دسترس تر بودن مواد لازم و عدم تغییر رنگ پارچه مبل می باشد اما احتمال پوسیدگی در این روش بیشتر از سایر روش ها می باشد.

استفاده از نمک برای پاک کردن لکه جوهر از مبل

یکی دیگر از روش های پاک کردن لک جوهر از روی مبل استفاده از نمک می باشد در این روش مقدار نمک را بر روی نقاط جوهری مبل یخته و مقداری اب بروی ان اسپری می نماییم سپس پنج دقیقه صبر میکنیم و با دستمال سفید روی را فشار می دهیم و در نهایت با پارچه ای تمیز سطح مبل را تمیز می نماییم

استفاده از اسپری مو برای پاک کردن لکه جوهر از مبل

این روش نسبت به روش هایی که تاکنون گفته شده ریسک بالاتری جهت تغییر رنگ مبل داشته و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود اما اگر با هیچ روشی نتوانستید لکه جوهر را از روی مبل پاک کنید می توانید با استفاده از یک پارچه تمیز و سفید ابتدا اسپری مو را روی پارچه اسپری نمایید سپس به صورت نقطه ای و با ظرافت کامل ب روی نقاط جوهری بکشید پس از اتمام کار نیز حتما با دستمال مرطوب سطح مبل را پاک نمایید.

موارد گفته شده بالا در بسیاری از موارد کار ساز می باشند اما دقت نمایید در صورتی که میزان جوهر زیاد باشد یا به صورت نقطه ای بر روی مبل ریخته باشد ممکن است با انجام موارد بالا جوهر در تمامی سطح مبل پخش گردد و مجبور به هزینه ها زیادی جهت تعویض پارچه مبل شوید.

قالیشویی سراج با استفاده از پرسنل مجرب در زمینه خشکشویی مبل می تواند بهترین انتخاب جهت برگرداندن مبل ها به روز اول خود باشد پس همین حالا با قالیشویی سراج تماس گرفته و جهت شستشوی مبل وقت خودتان را رزرو نمایید.

مطالب مرتبط

قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن در تهران | بهترین خدمات شستشوی فرش

آیا به دنبال یک قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن هستید؟ قالیشویی ما با بهره‌گیری از تجربه و تخصص، آماده ارائه بهترین […]

< 1 دقیقه مطالعه مشاهده
تمیز کردن لکه فرش

تمیز کردن لکه فرش

تمیز کردن لکه های فرش یا به عبارت تخصصی تر ، لکه برداری فرش بر خلاف تصور عموم امری تخصصی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

نحوه از بین بردن چین و چروک فرش

نحوه رفع چروک فرش نحوه رفع چروک فرش، با توجه به علت ایجاد چین و چروک می تواند بسیار متفاوت […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده