قالیشویی سراج
منو موبایل

قالیشویی سراج

تجهیزات لازم و مورد نیاز برای ساخت قالیشویی

امروزه از تجهیزات قالیشویی که به صورت تمام اتوماتیک استفاده می شود که علاوه بر افزایش سرعت و بازدهی خط شستشو، یکنواختی کامل فرش و عدم پارگی فرش ها موجب جلوگیری از ریش ریش شدن شیرازه و پارگی ریشه ها می گردد.

لازم به ذکر است برخی از تجهیزات قالیشویی دارای خشک کن اتوماتیک می باشد که باعث تسریع تحویل فرش به مشتریان می گردد.

جهت سفارش شستشو قالی با مدرن ترین تجهیزات قالیشویی با ما تماس بگیرید:

دارای شعبه های شمال، جنوب، شرق و غرب

تلفن قالیشویی سراج: 09123707346 | 09123332406

آشنایی با انواع تجهیزات قالیشویی مدرن و مزایای آن‌ها

معمولا در مجموعه هایی که خدمات قالیشویی را ارائه می دهند، دستگاه های مختلفی دیده می شود. کیفیت تجهیزات و مهارت پرسنل این گونه مجموعه ها ارتباط مستقیمی با کیفیت ارائه خدمات دارد. دستگاه هایی که در کارخانه های قالیشویی استفاده می شوند.

عبارتند از: دستگاه فرچه، دستگاه آبگیر لوله ای، دستگاه تمام اتوماتیک، ماشین فرش شویی و …

در ادامه بخوانیدنحوه رفوگری فرش در منزل

اهمیت آشنایی با انواع تجهیزات قالیشویی

زمانی که مشتریان قالیشویی نسبت به تجهیزات قالیشویی استفاده شده در کارخانه ها قالیشویی دانش لازم داشته باشند، میتوانندربه آسانی در بین کارخانه های قالیشویی مناسب را با توجه به فرش های خود انتخاب کنند. استفاده از تجهیزات مدرن، تضمین کننده سلامت و کیفیت فرش شما میباشد.

انواع تجهیزات قالیشویی

تجهیزات قالیشویی به سه دسته کلی از جمله: دستگاه های اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی تقسیم بندی می شوند. لازم به ذکر است که استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک تضمین کننده کیفیت و سلامت الیاف فرش و قالی شما می باشد.

مشتریان یک قالیشویی این انتظار را دارند که فرش های خود را در سلامت و تمیزی کامل تحویل بگیرند. ما در قالیشویی سراج این کیفیت و سلامتی را تضمین میکنیم.

دستگاه خشک کن قالی

دستگاه آبگیر قالیشویی

دستگاه های آبگیری که جزئی از تجهیزات قالیشویی است در کارخانه ها به انواع گوناگونی از جمله غلتکی، لوله ای و دیگ سانتریفیوژ تقسیم می گردد.

آبگیر های غلتکی که از جمله قدیمی ترین نوع دستگاه های آبگیر می باشد و بدلیل بازدهی بسیار پایین و عدم آبگیری مناسب امروزه از اکثر قالیشویی ها حذف گردیده از دو غلتک نزدیک به هم تشکیل شده که با عبور فرش از بین آن بخشی از آب فرش گرفته می شود.

آبگیر های لوله ای نوع نسبتا جدیدتری از دستگاه های ابگیر هستند که تنها یک فرش به صورت لول شده وارد این دستگاه می گردد و با چرخش و نیرو گریز از مرکز، مقداری از آب فرش گرفته شده و آماده انقال به بخش خشک کن می شود.

در ادامه بخوانیدنحوه ترمیم فرش دستباف در منزل

آبگیر های دیگر سانتریفیوژ نوع دیگری از دستگاه های آبگیر می باشد که به دلیل تولید نیروی گریز از مرکز بسیار بالا میزان آبگیری بسیار بیشتری نسبت به سایر دستگاه های دیگر دارد. با توجه به بازدهی بیشتر نسبت به سایر دستگاه ها معمولا قالیشویی های بزرگ مانند کارخانه قالیشویی سراج از این نوع دستگاه ها استفاده می نماید.

دستگاه گردگیر قالی

دستگاه گردگیر

دستگاه های گردگیر نیز همانند تجهیزات قالیشویی آبگیر مدل های متفاوتی دارد اما در نهایت تمام آنها کاری یکسان را انجام می دهد. دستگاه های خاک گیر معمولا برای فرش های دستباف مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از ان برای فرش های ماشینی رایج نمی باشد.

هدف از خاک گیری فرش های دستبافت، خارج کردن گرد و خاک های درون بافت فرش می باشد که باعث می شود فرش پس از شستشو، براق تر و لطیف تر گردد که نتیجه ی کار را چندین برابر بهتر می کند.

دستگاه های شستشو قالیشویی

شستشوی فرش ها به چندین روش مثل روش سنتی که کاملا با استفاده از دست و به شکل سنتی شستشو می گردد که به دلیل کیفیت پایین، زمان بر بودن، نیاز به نیروی کار بسیار زیاد و اطلاف آب و هزینه بالا امروزه دیگر از چنین روشی استفاده نمی شود.

تجهیزات قالیشویی که به صورت نیمه اتوماتیک هستند در سال ها به عنوان بهترین راهکار جهت شستشو فرش مورد استفاده قرار می گرفت، که باتوجه به سرعت شستشو و کیفیت نهایی بسیار بهتر از روش های سنتی عمل می نمود. دستگاه های نیمه اتوماتیک نیاز به نیروی کار جهت هدایت می باشد و با استفاده از فرچه های دورانی، فرش ها را به سرعت شستشو داده و چرک و کثیفی را به خوبی از فرش می زداید.

از مشکلات این دستگاه ها عدم توانایی نیروی کار در خصوص یکنواختی شستشو می باشد که باعث میشد بخش هایی از فرش کاملا تمیز نشود یا بخش هایی از فرش بیش از حد دچار سایش و حتی پارگی گردد.

آشنایی با انواع دستگاه قالیشویی صنعتی و خانگی

 • دستگاه آبگیر قالیشویی
 • دستگاه قالیشویی اتوماتیک و خشک کن لوله ای
 • دستگاه خشک کن قالیشویی دیگی
 • دستگاه گردگیر قالیشویی
 • ماشین فرش شویی خانگی
 • قطار شستشو از مهم‌ترین وسایل قالی شویی
 • ماشین قالیشویی خانگی
 • شنایی با انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک
 • ماشین قالیشویی نیمه اتومات

مزیت استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک

 1. کاهش میزان آب مصرفی
 2. عدم آسیب به بافت فرش
 3. خشک شدن سریع قالی‌ها
 4. صرفه جویی در مصرف انرژی
 5. کنترل میزان مصرف مواد شوینده
 6. انجام فرآیند شستشو با قدرت بالاتر
 7. تمیز شدن فرش و قالی با کیفیت بیشتر
 8. افزایش سرعت شست و شوی فرش و قالی

امکان تنظیم دما و همچنین تنظیم فشار دستگاه

مطالب مرتبط

قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن در تهران | بهترین خدمات شستشوی فرش

آیا به دنبال یک قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن هستید؟ قالیشویی ما با بهره‌گیری از تجربه و تخصص، آماده ارائه بهترین […]

< 1 دقیقه مطالعه مشاهده
تمیز کردن لکه فرش

تمیز کردن لکه فرش

تمیز کردن لکه های فرش یا به عبارت تخصصی تر ، لکه برداری فرش بر خلاف تصور عموم امری تخصصی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

نحوه از بین بردن چین و چروک فرش

نحوه رفع چروک فرش نحوه رفع چروک فرش، با توجه به علت ایجاد چین و چروک می تواند بسیار متفاوت […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده