قالیشویی سراج
منو موبایل

قالیشویی سراج

بهترین روش شستشوی فرش ماشینی در منزل

بهترین روش شستشوی فرش
بهترین روش شستشوی فرش در منزل

از دیرباز شستشوی فرش ها به صورت سنتی و در خانه های حیاط دار توسط اعضای خانواده رواج داشت و همیشه به دنبال بهترین روش شستشوی فرش بوده اند. اما با افزایش چشمگیر جمعیت در شهر های بزرگ و تبدیل خانه های سنتی به آپارتمان، امکان شستشوی سنتی در حیاط و پشت بام خانه ها وجود ندارد. همچنین با پیشرفت تکنولوژی شستشوی فرش ها، کیفیت شستشو بسیار بهتر شده و در مصرف آب هم صرفه جویی گردیده است.

شستشوی سنتی به دلیل صرف زمان، انرژی و آب بسیار، دیگر مقرون به صرفه نبوده و معمولا مردم ترجیه می دهند شستشوی فرش ها را به دست قالیشویی ها بسپارند.

 

قالیشویی سراج دارای شعبه های مختلف (شرق، غرب، جنوب و شمال تهران)

 شماره تماس قالیشویی سراج: ۰۹۱۲۳۷۰۷۳۴۶ | ۰۹۱۲۳۳۳۲۴۰۶

 

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین مواردی است که در هر منزلی به آن اهمیت بسیاری داده می شود. یکی از دلایل مهم در حفظ پاکیزگی فرش و قالی، محافظ از دوام و ساختار فرش می باشد. برای شستشو قالی میتوان از روش های مختلفی استفاده نمود که هر کدام مزایا و معایب خود را نیز دارد. همچنین انتخاب شوینده مناسب برای شستشو از دیگر موارد مهم در شستشوی قالی و فرش است. در آخر نیز روش های خشک کردن قالی و فرش نیز با توجه به نوع فرش باید انتخاب شود.

بهترین روش شستشوی فرش

بهترین روش شستشوی فرش ها در قالیشویی ها به چند صورت انجام می گردد که عبارتند از:

شستشوی نیمه اتوماتیک، که در این نوع شستشو، پروسه ی شستشو توسط دستگاه های سیار که توسط کارگر هدایت می شود انجام می شود، پس از این نوع شستشو فرش ها آبکشی می گردد و در نهایت توسط دستگاه های آبگیر ، میزان زیادی از آب فرش ها گرفته شده و جهت خشک شدن در زیر نور آفتاب یا در صورت وجود بارندگی، در گرمخانه پهن خواهد شد.

از مزایای این نوع شستشو، امکان شستشوی چند باره نقاطی از فرش است که هنوز دارای لکه می باشد. در این نوع شستشو تعداد کارگران نسبت به روش های به روز تر بیشتر می باشد.

شماره تماس شعبه های قالیشویی سراج

بهترین روش شستشوی فرش ها به صورت اتوماتیک

در شستشوی فرش ها به صورت اتوماتیک تمامی پروسه های شستشو از جمله شستشو، آبکشی و خشک کن توسط یک دستگاه صورت می پذیرد و پس از اتمام این فرآیند فرش ها به محل خشک شدن انتقال پیدا می کند.

سرعت شستشو در این نوع از شستشوی فرش ها بالا می باشد، همچنین به دلیل شستشوی یکنواخت تمامی فرش، نتیجه نهایی کاملا یکدست می باشد اما درصورت وجود لکه های خاص امکان شستشوی نقطه ای وجود نداشته و ممکن است برخی نقاط فرش که لکه های بیشتری دارد نسبت به سایر قسمت ها اندکی لک باشد.

بهترین روش شستشوی فرش به صورت اتوماتیک مختص فرش های ماشینی می باشد و امکان استفاده از این روش برای فرش های دستباف وجود ندارد زیرا امکان مخلوط شدن رنگ بسیار زیاد می باشد و فرش های دستباف باید به صورت سنتی شسته و آبکشی گردد اما در پروسه ی خشک شدن جهت کاهش درصد آب داخل فرش و جلوگیری از زرد شدن فرش و ریشه از دستگاه ها خشک کن استفاده می شود.

قالیشویی سراج با داشتن هر سه نوع شستشو، در لاین های مختلف کارخانه می تواند بنا بر نیاز هر فرش، شستشوی فرش ها را به صورت تخصصی انجام دهد و همین امر موجب گردیده تا بتواند به صورت تضمین کتبی جلب رضایت صددرصدی مشتریان، به خدمات رسانی بپردازد.

شستشوی فرش و قالی با استفاده از روش های سنتی

این روش همان روش خانگی می باشد که با فشار زیاد آب فرش و قالی را شستشو داده می شود.

شستشوی فرش و قالی به روش خشک شویی

در این روش با توجه به نوع قالی مواد شوینده مناسب را انتخاب کرده و شستشو بدون استفاده از آب انجام شده و عملیات شستشو با جاروبرقی مخصوص این عملیات تکمیل می شود.

بهترین روش شستشوی فرش با استفاده از بخار

استفاده از بخارشویی یکی از بهترین روش شستشوی فرش میباشد. در این روش فرش به طور کامل خیس نمی شود و با استفاده از فشار بخار و محلول های شستشو فرش مورد نظافت قرار می گیرد.

به طور خلاصه میتوان گفت که روش های مختلفی برای شستشو فرش و قالی میباشد. پیشنهاد میکنیم اجرا خدمات قالیشویی را به افراد متخصص و مجرب در این حوزه بسپارید زیرا پرداخت هزینه برا شستشوی قالی تضمینی برا حفط کیفیت و دوام قالی و فرش شما می باشد.

مطالب مرتبط

قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن در تهران | بهترین خدمات شستشوی فرش

آیا به دنبال یک قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن هستید؟ قالیشویی ما با بهره‌گیری از تجربه و تخصص، آماده ارائه بهترین […]

< 1 دقیقه مطالعه مشاهده
تمیز کردن لکه فرش

تمیز کردن لکه فرش

تمیز کردن لکه های فرش یا به عبارت تخصصی تر ، لکه برداری فرش بر خلاف تصور عموم امری تخصصی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

نحوه از بین بردن چین و چروک فرش

نحوه رفع چروک فرش نحوه رفع چروک فرش، با توجه به علت ایجاد چین و چروک می تواند بسیار متفاوت […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده