قالیشویی سراج
منو موبایل

قالیشویی سراج

بهترین مواد شوینده برای فرش

یکی از دغدغه های خانم های خانه دار، تمیزی و زیبایی خانه می باشد. یکی از مهم ترین المان های تمیزی یک خانه فرش های ان خانه می باشد. امروزه با رواج استفاده از فرش هایی با رنگ روشن، تمیز نگهداشتن فرش ها به یک چالش همیشگی بدل گردیده و حتی اگر در اکثر مواقع از روفرشی برای فرش ها استفاده گردد باز هم هنگام ورود مهمان به خانه ریسک ریختن انواع نوشیدنی ها همچون چای و شربت یا ریختن غذا و میوه بر روی فرش ها وجود دارد.

در ادامه بخوانید: 5 نکته مهم در شستشو قالی

فرش از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون و دیزاین داخلی هر خانه‌ای است که نقش به سزایی در زیبایی و جذابیت محیط دارد. امروزه فرش‌ها از نظر نوع بافت، جنس مواد الیاف، ابعاد و اندازه، شانه و تراکم و… به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که باعث می‌شود هر کسی با توجه به سلیقه خود، گزینه مناسبی را انتخاب کند. برخی از افراد به فرش های دستبافت علاقه مندند و سختی نگهداری و هزینه های ان را به جان میخرند و برخی نیز به انواع فرش های ماشینی علاقه مندند و دکوراسیون خانه خود را بر مبنای انها طراحی می نمایند.

جهت استعلام قیمت شستشو فرش می توانید با شعب قالیشویی سراج ارتباط بر قرار کنید.

بهترین مواد شویند فرش

بهترین مواد شوینده برای لکه های مختلف متفاوت می باشد. شما میتوانید از شامپو فرش ، پدر های انزیم دار ، پودر صابون و سایر مواد شوینده یا لکه بر استفاده نمایید. اما نحوه و میزان استفاده از هرکدام از مواد شوینده متفاوت بوده و درصورت استفاده ناصحیح از این مواد ، میتواند باعث پوسیدگی و از بین رفتن فرش های شما گردد ، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تخصصی شستشو ی فرش قالیشویی سراج می باشد که به صورت کتبی به شما تضمین سلامت و تمیزی فرش ها را ارائه می نماید.

در ادامه بخوانید: بهترین روش شستشوی فرش ماشینی در منزل

هرچه میزان قلیایی مواد شوینده و غلظت آن کمتر باشد احتمال اسیب دیدگی فرش شما کاهش می یابد اما احتمال تمیزی نیز کاهش پیدا می کند.

بهترین مواد شوینده برای فرش

قیمتی مناسب

رایحه مطلوب

عدم نیاز به ابکشی مجدد

میزان اسیدی و قلیایی استاندارد

عدم ایجاد اسیب به الیاف و رنگ فرش

عدم ایجاد حساسیت های تنفسی و پوستی

ایجاد شفافیت و براقی در فرش

داشتن خاصیت نرم کنندگی و افزایش لطافت فرش

استفاده از پودر صابون به عنوان شوینده فرش

معمولا اولین و ضعیف ترین مواد شوینده جهت استفاده به منظور لکه برداری سطحی فرش ، کف پودر صابون بوده که در این روش مقداری از صابون را در یک لیوان اب ولرم حل کرده و تنها از کف ایجاد شده بر روی اب و با استفاده از یک اسفنج یا پارچه تمیز جهت لکه برداری استفاده می شود. این روش معمولا برای لکه ها شیرینی و نوشیدنی ها کارساز خواهد بود و نیاز به استفاده از شوینده های قوی تر نیست.

استفاده از پودر صابون به عنوان شوینده فرش

در صورتی که نوع لکه از نوع چربی باشد ، بهتر است علاوه بر مواد شوینده صابونی ، از مقداری تاید چند انزیم نیز استفاده گردد ، انزیم های موجود در تاید به سرعت چربی هارا از بین برده و سطح فرش را براق می نماید اما با توجه به وجود انزیم ، حتما باید قسمت اغشته شده فرش ابکشی و خشک گردد در غیر اینصورت احتمال پوسیدگی فرش بسیار بالاست.

استفاده از شامپو فرش

شاید بخاطر نام شامپو فرش بسیاری از افراد با خیال اسوده از این دسته از شوینده ها بدون اطلاع از عواقب ان استفاده نمایند اما یکی از مهمترین علل پوسیدگی فرش ها استفاده از شامپو فرش در منزل می باشد که در نهایت منجر به نابودی تمام فرش می گردد. شامپو فرش بدلیل داشتن خاصیت قلیایی بسیار زیاد و عدم ابکشی فرش پس از استفاده از ان ، سریعا به الیاف فرش نفوذ کرده و فرش را دچار پوسیدگی می نماید.

جهت دریافت قیمت شستشو فرش ابریشم می توانید با شماره ۰۲۱۷۷۴۹۰۵۲۵ تماس حاصل نمایید.

مواد شوینده خانگی

بسیاری از بلاگر های اینستاگرامی برای جلب توجه، شوینده ایی با استفاده از الکل ، وایتکس ، جوش شیرین و سایر ترکیبات ارائه می دهند و به شما پیشنهاد می کنند تا بر روی فرش هایتان استفاده نمایید اما آیا زیان ناشی از این مواد را نیز پرداخت می نمایند ، هرگز از موادی که نمی دانید چه واکنشی با الیاف فرش شما دارند جهت خشکشویی و لکه برداری فرش ها استفاده ننمایید ، برخی از فرش ها به دلیل نوع رنگ استفاده شده در الیاف ان، بسیار حساس بوده و ممکن است دچار تغییر رنگ گردند.

در صورتی که نیاز به لکه بردار قوی تری باشد، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود تا از شامپو فرش ها و سایر مواد شوینده استفاده گردد ، بسیاری از فرش ها میتوانند سال ها به خوبی مورد استفاده قرار گیرد اما به دلیل استفاده از مواد شوینده قوی و عدم ابکشی ، دچار پوسیدگی می گردد که این نوع پوسیدگی ، میزان و سایز ان باتوجه به میزان اغشتگی فرش به مواد شوینده بستگی دارد.

بهترین روش شستشو فرش

قطعا برای تمیزی و درخشندگی فرش ها و همچنینی برای رعایت بهداشت خانه ، نیاز به استفاده از مواد شوینده پرقدرت ، دستگاه های به روز و ابکشی مناسب نیاز است. پس به شما پیشنهاد می کنیم تنها یک بار از خدمات قالیشویی بزرگ سراج استفاده نموده و تفاوت کیفیت شستشو و ارائه خدمات را شخصا مشاهده فرمایید. قالیشویی سراج با داشتن شعب متعدد در سراسر استان تهران، در کمترین زمان ممکن به شما خدمت رسانی می نماید.

مطالب مرتبط

نحوه از بین بردن چین و چروک فرش

نحوه رفع چروک فرش نحوه رفع چروک فرش، با توجه به علت ایجاد چین و چروک می تواند بسیار متفاوت […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

روش تشخیص فرش دستباف خوب + خصوصیات و ویژگی ها

چگونه یک فرش دستباف خوب را تشخیص دهیم؟ تشخیص مرقوبیت فرش دستبافت اصیل ایرانی امری تخصصی بوده و عدم آگاهی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
فرش چند رج خوبه؟

فرش چند رج خوبه

نحوه رج شماری فرش دسبافت و ماشینی فرش دستبافت چند رج خوبه ؟ آیا تعداد رج فرش ارتباطی با قیمت […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده