قالیشویی سراج
منو موبایل

قالیشویی سراج

رفوگری فرش در منزل

رفوگری فرش در منزل از جمله خدمات کارخانه قالیشویی سراج می باشد که با استفاده از استاد کار های با سابقه می تواند به بهترین نحو برای شما صورت پذیرد. رفوگری فرش در منزل می تواند شامل تعمیر پارگی های جزئی، برخی سوختگی های سطحی ، ترمیم شیرازه و خدمات اینچنینی که نیاز به ابزار الات و ماشین الات سنگین نداشته و نیاز به وقت زیاد جهت انجام خدمت نداشته باشد، همچنین در صورتی که خدمات نیاز به صرف وقت بیشتری داشته باشد می توانید جهت دریافت خدمات با شعب قالیشویی سراج در سراسر استان تهران تماس حاصل فرمایید.

رفوگری فرش

رفوگری فرش در منزل از جمله خدمات کارخانه قالیشویی سراج می باشد که با استفاده از استاد کار های با سابقه می تواند به بهترین نحو برای شما صورت پذیرد. رفوگری فرش در منزل می تواند شامل تعمیر پارگی های جزئی، برخی سوختگی های سطحی، ترمیم شیرازه و خدمات این چنینی که نیاز به ابزار آلات و ماشین الات سنگین نداشته و نیاز به وقت زیاد جهت انجام خدمت نداشته باشد. همچنین در صورتی که خدمات نیاز به صرف وقت بیشتری داشته باشد می توانید جهت دریافت خدمات با شعب قالیشویی سراج در سراسر استان تهران تماس حاصل فرمایید.

مشاهده شعبه های قالیشویی سراج

رفوگری فرش به دو دسته کلی رفوگری فرش ماشینی و دستبافت تقسیم میگردد ، در فرش های ماشینی که عمدتا پس از چند سال استفاده دچار پوسیدگی ریشه ها و شیرازه ها می گردند ،تعویض ریشه و شیرازه امری ضروری جهت حفظ سلامت و زیبایی فرش می باشد که در این خصوص توجه به نکات زیر ضروریست:

1- نوع نخ: استفاده از نخ های با کیفیت پایین به معنای دور ریختن هزینه انجام شده می باشد ، زیرا نخ های با کیفیت پایین سریعا دچار پوسیدگی و سایش شده و ممکن است در مدت کمتر از یکسال نیاز به تعویض دوباره آنها باشد.

2- دستگاه تعویض شیرازه و ریشه: امروزه دستگاه های زیادی در بازار جهت تعویض ریشه و شیرازه وجود دارد که اکثر آنها از برند های چینی می باشد و بدلیلی عدم داشتن دقت کافی نه تنها باعث کاهش زیبایی فرش می گردد، بلکه ممکن است بدلیلی فشرگی دوخت در برخی از نقاط باعث پارگی فرش های شما گردد ، قالیشویی سراج با استفاده از دستگاه های تعویض ریشه و شیرازه تایتان که برترین برند صنعت دوخت بوده و ساخت بلژیک می باشد به شما این تضمین را می دهد که بهترین کیفیت در خصوص تعویض ریشه و شیرازه فرش را برای شما به ارمغان می آورد.

رفوگری فرش در منزل می تواند شامل ترمیم پارگی های جزئی باشد، در اینگونه پارگی ها در صورتی که بدلیل وجود پوسیدگی نباشد، تنها با دوخت رج به رج فرش در جهت پود فرش می توان به نتیجه دلخواه رسید، نکته ی بسیار مهم استفاده از نخ ها مقاوم و باکیفیت و متناسب با تراکم و بافت فرش می باشد، زیرا استفاده از نخ های قطور می تواند به بافت فرش آسیب برساند. لازم به ذکر است درصورتی که میخواهید قسمت های رفو شده فرش از مقاومت بیشتری برخوردار باشند، میتوانید از مقداری محلول رقیق شده چسب چوب در قسمت های پشت فرش استفاده نمایید.

درصورتی که فرش های شما جزء فرش های گران قیمت می باشد، توصیه می گردد به هیچ عنوان خودتان جهت رفو فرش ها اقدام نکرده و آن را به دست استادکار های ماهر رفوگر بسپارید.

معمولا فرش های آشپزخانه، فرش هایی که در قسمت درب حمام قرار دارند یا فرش هایی که روی آنها گلدان قرار دارد احتمال پوسیدگی بیشتری داشته و درصورتی که این گونه فرش ها دچار پارگی گردند، احتمال وجود پوسیدگی در آن نواحی بیشتر است و جهت ترمیم، علاوه بر دوخت قسمت های پاره شده باید تمام نواحی پوسیدگی نیز ترمیم گردد که ممکن است هزینه ی هنگفتی را برای شما داشته باشد پس بهترین کار جلوگیری از پوسیدگی فرش ها می باشد.

جهت جلو گیری از پوسیدگی فرش ها و عدم نیاز به رفو فرش در منزل، درصورتی که قسمتی از فرش ها بر روی چاه فاضلاب قرار دارد حتما چاه توسط پلاستیک کاملا آب بندی گردد. زیرا رطوبت چاه به سرعت می تواند فرش شما را دچار پوسیدگی نماید.

همچنین استفاده از پادری در جلو درب سرویس بهداشتی و حمام کمک شایانی به جلوگیری از پوسیدگی فرش ها می نماید.

نکته بسیار مهم عدم استفاده از شامپو فرش و خشک شویی فرش ها می باشد که به دلیل نفوذ مواد شیمیایی به تار و پود فرش، دچار نوعی پوسیدگی غیر قابل تشخیص می گردد که پس از شستشو دچار پارگی های موازی و معمولا گسترده می گردد که اینگونه آسیب ها در بسیازری از مواقع غیر قابل ترمیم بوده و تنها راه برش فرش از قسمت های پوسیده شده می باشد و اگر پوسیدگی در وسط فرش رخ داده باشد فرش دیگر قابل استفاده نبوده و باید به فکر فرش جدیدی برای خانه خود باشید پس نکات بالا را جدی بگیرید.

موارد گفته شده تنها در رابطه با رفو فرش های ماشینی در منزل می باشد ، اما اگر شما در منزلتان فرش های دستبافت دارید ، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

رفو فرش های دستبافت به دلیل نوع بافت و رنگ های متفاوت، نیاز به تخصص بالاتری داشته و نباید توسط افراد تازه کار رفو گردد زیرا هرگونه رفو غیر استاندارد ، می تواند ارزش فرش شما را به شدت کاهش دهد.

رفو فرش در منزل معمولا برای فرش های دستبافت امکان پذیر نبوده و دلیل اصلی آن حساس بودن و زمان بر بودن کار است،فرش های دستبافت در صورت استفاده نشدن ، دچار بید خوردگی می گردد و درصورتی به سرعت به آن رسیدگی نگردد به دلیل تخم گزاری این حشره در فرش تقریبا تمام فرش را در بر می گیرد و در نهایت فرش به طور کامل از بین می رود، اما اگر تنها میزان اندکی از فرش دچار بیدخوردگی گردد، می توان با بافت مجدد قسمت های بید خورده فرش را ترمیم و همانند روز اول نمود ، در این پروسه انتخاب مناسب نخ و رنگ ها و نقشه خوانی دقیق فرش از اهمیت بالایی برخوردار است. قالیشویی سراج با استفاده از نخ های طبیعی با رنگ های مشابه می تواند بهترین کیفیت را در رفو فرش های دستبافت برای شما به ارمغان آرود.

از دیگر مشکلات شایع در فرش های دستبافت پوسیدگی ریشه ها و پارگی در این نواحی می باشد که از زیبایی و ارزش فرش شدیدا می کاهد، تعویض ریشه های فرش دستبافت جزو تخصصی ترین رفو های فرش می باشد.

تعویض ریشه فرش

تعویض ریشه در فرش های دستبافت باید به صورت اصولی و مطابق با نوع ریشه ی اصلی فرش انجام گیرد، همچنین تعداد نخ های متصل به هر رج از فرش و تعداد گلیم بافت ریشه، در زیبایی و مقاومت ریشه تاثیر مستقیم داشته به طوری که برخی از قالیشویی ها با افزایش تعداد نخ های متصل از هر رج و کاهش تعداد گلیم بافت بخاطر کاهش مدت زمان انجام خدمات، کیفیت کار بسیار پایینی را ارئه می دهند که علاوه بر تاثیر منفی در استقامت ریشه و زیبایی، باعث کاهش ارزش فرش شما می گردد. جهت اطمینان از کیفیت کار نهایی توصیه می گردد پیش از رفو فرش، حتما نمونه کار استادکار رفوگر مربوطه بررسی گردد و تنها بر اساس قیمت تصمیم گیری نگردد.

لازم به ذکر است در تعیین قیمت تعویض ریشه ، جنس نخ بکار رفته در تار فرش (نخ ،پشم ، ابریشم) ، ریز بافت بودن یا درشت بافت بودن فرش و نوع ریشه درخواستی موثر می باشد و تنها پس از بررسی توسط استادکار می توان قیمت نهایی را اعلام کرد.طبیعتا فرش های تمام ابریشم به علت بافت بسیار ریز و قیمت بالای ابریشم مشمول هزینه ی بالاتری نسبت به فرش های معمولی می باشند.

قالیشویی سراج با استفاده از استاد کاران مجرب و استفاده از مرغوب ترین نخ پنبه ، کیفیتی بی نظیر را در زمینه ی رفو فرش های دستبافت ارائه می نماید.

از مشکلات شایع دیگری که تنها در فرش های دستبافت رخ می دهد ،ترکیب شدن رنگ ها (سرایت رنگ های تیره فرش به قسمت های کرم و روشن فرش) می باشد که عمدتا به دلیل شستشوی غیر استاندارد توسط صاحب فرش یا قالیشویی به وجود می آید، این اتفاق حتی با ریختن یک لیوان آب بر روی فرش های دستبافت هم می تواند اتفاق بیفتد ،این امر بسته به نوع رنگرزی فرش متفاوت خواهد بود.

رفع زردی فرش شسته شده

در صورتی که چنین اتفاق ناگواری برای فرش های شما افتاده باشد در درجه اول بهتر است با متخصصین ما تماس گرفته و درخواست خدمات رنگ برداری خود را ثبت نمایید زیرا هرچه از مدت زمان این اتفاق بگذرد، پروسه رنگ برداری سخت تر و نتیجه نهایی ضعیف تر می گردد.همچنین از استفاده از روش های ابداعی بر روی فرش های دستبافت در منزل پرهیز گردد زیرا باعث افزایش ترکیب رنگ و تثبیت رنگ ها می گردد و احتمال خرابی فرش را بالا می برد.

در نهایت قالیشویی سراج با بیش از 30 سال سابقه درخشان در زمینه شستشو ،رفوگری و ترمیم فرش های دستبافت، فرش های دستبافت اعلا، تمام ابریشم و سایر فرش های دستبافت و ماشینی، با استفاده از تجربه و تکنولوژی توانسته است رضایتمندی مشتریان را در همه ی ادوار بدست آورد.

می توانید با شماره 02177490525 با ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن در تهران | بهترین خدمات شستشوی فرش

آیا به دنبال یک قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن هستید؟ قالیشویی ما با بهره‌گیری از تجربه و تخصص، آماده ارائه بهترین […]

< 1 دقیقه مطالعه مشاهده
تمیز کردن لکه فرش

تمیز کردن لکه فرش

تمیز کردن لکه های فرش یا به عبارت تخصصی تر ، لکه برداری فرش بر خلاف تصور عموم امری تخصصی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

نحوه از بین بردن چین و چروک فرش

نحوه رفع چروک فرش نحوه رفع چروک فرش، با توجه به علت ایجاد چین و چروک می تواند بسیار متفاوت […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده