قالیشویی سراج
منو موبایل

قالیشویی سراج

نحوه از بین بردن چین و چروک فرش

نحوه رفع چروک فرش

نحوه رفع چروک فرش، با توجه به علت ایجاد چین و چروک می تواند بسیار متفاوت باشد، برخی از چین و چروک های ایجاد شده در فرش می تواند بخاطر نحوه خشک شده فرش باشد، برای مثال درصورتی که فرش های تراکم بالا در فصل های گرم سال بر روی داربست خشک شود ممکن است باعث ایجاد چروک بزرگ در وسط فرش شود ، همچنین چین و چروک فرش ممکن است بخاطر کش آمدن الیاف فرش در حین شستشو ایجاد شود ، در صورتی که قالیشویی از دستگاه های قدیمی و سنتی استفاده کند، احتمال ایجاد چنین آسیبی در فرش می باشد ، اما در صورتی که از دستگاه های اتوماتیک و فرچه های دورانی برای شستشوی فرش استفاده شود چنین اتفاقی به هیچ عنوان رخ نمیدهد.

قالیشویی سراج مفتخر است تا با استفاده از به روز ترین دستگاه های شستشو و خشک کن فرش ، از هرگونه اسیب یا چین و چروک در فرش جلوگیری نماید.

جهت سفارش شستشو قالی با مدرن ترین تجهیزات قالیشویی با ما تماس بگیرید:

دارای شعبه های شمال، جنوب، شرق و غرب

تلفن قالیشویی سراج: 09123707346 | 09123332406

علت ایجاد چین و چروک در فرش

فرش های ماشینی و دستبافت از تنوع و تراکم ای متفاوتی برخوردارند و نحوه شستشوی آنها با توجه به جنش و تراکم الیاف آنها متفاوت می باشد ، همچنین مواد شوینده ی مورد استفاده برای آنها متفاوت بوده ، برای مثال جهت جلوگیری از ایجاد چین و چروک و زبری فرش های تراکم بالا ، نیاز است تا حتما پروسه ی شستشو با استفاده از شامپو های مخصوص شستشوی فرش به همراه نرم کننده استفاده شود تا فرش علاوه بر تمیزی و براقی ، لطافت کافی را داشته باشد.

فرش های تراکم بالا، به خصوص فرش های ماشینی مهستان، با توجه به استفاده از کنف های ضخیم در پود فرش ، به هیچ عنوان نباید بر روی داربست خشک شود زیرا پس از خشک شدن ، حالت گرفته و دچر چین و چروک می شود.

در ادامه بخوانید: فرش چند رج خوبه

نحوه برطرف کردن چین و چروک فرش ماشینی

در صورتی که فرش شما به علت شرایط خشک شدن ، دچار چین و چروک شده ، کافیست با استفاده از اسپری آب مقداری پشت فرش را در قسمت چروک نمناک کرده و پس از ان جسم سنگین و صافی را روی ان قرار داده تا چین و چروک مذکور از بین یرود.

همچنین در صورت نبود اجسام سنگین می توانید پس از نمناک کردن قسمت های چروک دار ،  فرش را محکم لول کرده و پس از 24 ساعت ان را دوباره پهن نمایید.

رفع چین و چروک فرش و صاف کردن فرش

لازم به ذکر است بسیاری از چین و چروک های فرش پس از چند روز استفاده از فرش به واسطه ی رفت و امد بر روی فرش و پا خوردن فرش ، صاف می شود و نیاز به انجام کار خاصی نمی باشد

رفع چین و چروک فرش توسط نور خورشید

فرشی که دمای ان پایین باشد ، سخت تر صاف می شود ، با توجه به الیاف فرش های ماشینی که در اکثر مواقع اکلریک می باشد، گرم شدن باعث کاهش استحکام فرش و به اصطلاح شل شدن الیاف ان می شود که می تواند به صاف شدن فرش های چین و چروک دار کمک کند.

در ادامه بخوایند: رفوگری فرش در منزل

رفع چین و چروک ا استفاده از اتو

یکی دیگر از ابزارآلاتی که شما می تواند در منزل برای صاف کردن فرش استفاده نمایید اتو می باشد ، زیرا علاوه بر گرما می تواند با استفاده از بخار اتو، رطوبت لازم جهت تخت کردن فرش را ایجاد نمایید ، برای نتیجه گیری بهتر ، پس از اتو کردن فرش ، جسم سختی را ر روی چروک مد نظر قرار داده یا به سختی لول نمایید تا چروک ان باز شود.

بهترین روش رفع چین و چروک فرش

بهترین روش رفع چین و چروک فرش ، جلوگیری از ایجاد چین و چروک می باشد ، قالیشویی سراج با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک ، توانسته است بدون ایجاد هرگونه کیست فرش یا چین و چروک و اسیب فرش های شما را با بهترین کیفیت شستشو دهد ، با توجه به نرخ رضایت مندی بالای مشتریان قالیشویی سراج شما هم میتوانید با خیال راحت شستشوی فرش های خود را در سراسر شهر تهران به ما بسپارید.

مطالب مرتبط

قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن در تهران | بهترین خدمات شستشوی فرش

آیا به دنبال یک قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن هستید؟ قالیشویی ما با بهره‌گیری از تجربه و تخصص، آماده ارائه بهترین […]

< 1 دقیقه مطالعه مشاهده
تمیز کردن لکه فرش

تمیز کردن لکه فرش

تمیز کردن لکه های فرش یا به عبارت تخصصی تر ، لکه برداری فرش بر خلاف تصور عموم امری تخصصی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

روش تشخیص فرش دستباف خوب + خصوصیات و ویژگی ها

چگونه یک فرش دستباف خوب را تشخیص دهیم؟ تشخیص مرقوبیت فرش دستبافت اصیل ایرانی امری تخصصی بوده و عدم آگاهی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده